KSKP Szczecin

                       Pustkowo - pielgrzymka
        do Sanktuarium
  „SURSUM CORDA”
17.09.2023 r.

a

       17 września 2023 roku w pierwszą niedzielę po święcie Podwyższenia Krzyża Pańskiego po raz 17- sty członkowie, sympatycy i przyjaciele Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich z koła Szczecin pielgrzymowali do miejscowości Pustkowo, do sanktuarium Sursum Corda, do repliki Krzyża z Giewontu, do krzyża, któremu swoją władzą ksiądz arcybiskup metropolita Andrzej Dzięga

nadał nazwę: "Bałtycki Krzyż Nadziei".

       Na ołtarzu polowym przy Krzyżu, odpustową koncelebrowaną Eucharystię w intencji pielgrzymów, parafian, kuracjuszy i urlopowiczów sprawowali: ks. Łukasz paulin, ks. Krzysztof proboszcz miejsca i ks. prałat Jan opiekun stowarzyszenia Kolejarzy.

       Uczestnicy uroczystości obdarowani zostali piękną słoneczną pogodą i lekkim powiewem wiatru od morza:

„W górę serca - wznosimy je do Pana”.

       O godzinie 15:00 wdzięczni Bogu za dar pielgrzymowania uczestnicy zgromadzili się przy Krzyżu, aby modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia. modlitwie przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił ks. prałat Jan Kazieczko.

       Piękna pogoda sprzyjała spacerom na brzegu morza, ale dzień się kończył i trzeba było wracać, autokar w nieskończoność nie będzie czekał. Wróciliśmy szczęśliwi, modląc się o dobre owoce tej pielgrzymki.

Spraw Panie, abyśmy za rok znów z radością i modlitwą mogli nawiedzić to nasze sanktuarium.

a

a

Copyright (c) KSKP Szczecin - 2023 /tadeuszpl/

i